پست وبلاگ

برخی بطری‌های آب‌معدنی با آب شهری پر می‌شوند

اکوتو – سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی می‌گوید برخی آب‌های معدنی موجود در بازار همان آب‌‌های شهری و زیرزمینی هستند که توسط “برخی افراد” در بطری‌ها ریخته می‌شوند و «تحت عنوان آب معدنی به فروش می‌رسند».

محمدحسین قربانی در گفتگویی با “خانه ملت” (خبرگزاری مجلس شورای اسلامی) ، از عدم نظارت سازمان غذا و دارو بر تولید و توزیع آب‌های معدنی انتقاد کرد و گفت: «کمبود منابع مالی و نیروی انسانی عمده‌ترین معضلاتی است که وزارت بهداشت بار‌ها برای بروز چنین ضعف‌هایی مطرح کرده که البته بخشی از آن قابل قبول است.»

به گفته‌ی آقای قربانی، وزیر بهداشت به “سازمان غذا و دارو” مهلتی یک ماهه داده «تا مشخص کند کدام آب‌های بطری‌شده واقعاً آب معدنی هستند و کدام‌ها نیستند و آیا بطری و بسته‌بندی آن‌ها برای سلامت انسان مضر است یا خیر».

وی هم‌چنین نقش ناظر بهداشتی و کیفیت در کارخانه‌های تولید مواد غذایی را نیز زیر سوال برد و افزود: «ناظر بهداشتی و ناظر کیفیت به دلیل ضعف‌های حقوقی، اداری و قانونی، اغلب حقوق خود را از پیمانکار و کارفرما دریافت می‌کنند. بر این اساس فردی که از کارفرما حقوق بگیرد نمی‌تواند نظارت درستی بر عملکرد تولید محصولات در کارخانه‌ داشته باشد.»

درباره ی قاضی نوری

حسین قاضی نوری دانشجوی کارشناسی شبکه های کامپیوتر است. بسیار علاقه مند به هنر می باشد. وی عاشق طراحی، عکاسی و نقاشی است و در گروه های حرفه ای سابقه فعالیت دارد.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *