پست وبلاگ

تامین آب آشامیدنی به‌ویژه در روستاها از دستور کارهای اصلی دولت

به گزارش اکوتو ، وجه‌الله خدمتگزار صبح امروز در مراسم افتتاح پروژه‌های شهرستان قاینات اظهار داشت: توجه به روستاها و مناطق دورافتاده از مهم‌ترین سیاست‌های کاری دولت تدبیر و امید است و در این زمینه تاکنون خدمات و اقدامات بسیار مناسبی نیز صورت گرفته است.

وی پیش‌بینی معاونت روستایی برای ریاست جمهوری را از جمله این اقدامات برشمرد و افزود: برگزاری همایشی کشوری با حضور رئیس جمهور و روستائیان به منظور شنیدن انتظارات، مسائل و مشکلات روستائیان و عشایر نیز از جمله مهم‌ترین اقداماتی است که در این زمینه به انجام رسیده است.استاندار خراسان جنوبی تامین آب آشامیدنی به ویژه در روستا‌ها را از دیگر دستور کارهای دولت در این زمینه دانست و تصریح کرد: با توجه به خشکسالی‌های چند ساله در استان، اقدامات بسیار خوبی برای تامین آب روستائیان در خراسان جنوبی به انجام رسیده است.

وی زندگی در روستا‌ها را دارای نشاط و شادابی خاص خود دانست و بیان کرد: با وجود سختی‌هایی که زندگی در روستا دارد، اما صفا، صمیمیت و همدلی که در این مناطق وجود دارد ستودنی است.خدمتگزار اتصال استان به خط ریلی راه آهن سراسری را یکی از مهم‌ترین مطالبات مردمی در استان دانست و تصریح کرد: با توجه به پیگیری‌هایی که در این زمینه انجام شده امید است در آینده‌ای نزدیک این پروژه به گونه‌ای که دارای نمود اجتماعی مناسبی باشد، وارد عملیات اجرایی شود.

استاندار خراسان جنوبی موضوع سرمایه‌گذاری و توسعه اقتصاد از طریق تقویت بخش خصوصی را از دیگر سرفصل‌های کاری در استان دانست و افزود: در این زمینه نیز اقداماتی صورت گرفته اما به دلیل آماده نبودن برخی زیرساخت‌های استان هنوز کارهای انجام نشده‌ای در این زمینه وجود دارد که باید در راستای رفع این مشکلات اقدامات جدی تری صورت گیرد.وی گفت: باتوجه به وضعیت فعلی به ویژه در روستاهای مرزی باید حداقل‌های معیشت برای مرزنشینان و روستاییان در این منطقه فراهم شود تا از مهاجرت آن‌ها به شهر‌ها و ایجاد حاشینه‌نشینی جلوگیری شود.

خدمتگزار به تلاش‌های صورت گرفته در راستای تقویت معیشت روستائیان و مرزنشینان در استان اشاره و بیان کرد: در این زمینه نیز با پیگیری‌هایی که انجام شد توانستیم مجوز فروش سوخت ویژه مرزنشینان را اخذ کنیم.وی وحدت را رمز رسیدن به موفقیت در تمامی عرصه‌ها دانست و تصریح کرد: مردم می‌توانند با تقویت بنیان‌های وحدت و همدلی در شهر و روستای محل سکونت خود ضمن شناسایی بهتر مشکلات، راه‌های رفع آن‌ها را نیز بهتر و کار‌شناسی شده‌ به مسئولان ارائه کنند.

در پایان این مراسم فاز نهایی مجتمع آبرسانی سده که شامل سه روستای وزق، جنت آباد و جلگه سده است به بهره‌بردای رسید که دارای ۳۷۰ متر مکعب مخزن ذخیره آب، ۳۳ باب حوضچه شیر آلات و ۱۸ کیلومتر خط انتقال و لوله‌گذاری است که با بهره‌برداری از آن ۱۳۱ خانوار از نعمت آب سالم آشامیدنی برخوردار شدند.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *