پست وبلاگ

«مشهد» مقصد ۵۰ درصد گردشگران خارجی در سفر به ایران

مسعود سلطانی فر – معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه سفر خود به استان خراسان رضوی، پس از زیارت مرقد مطهر حضرت امام رضا(ع)، با حجت‌الاسلام والمسلمین سیّد ابراهیم رئیسی – تولیت آستان قدس رضوی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار زمینه‌های همکاری آستان قدس رضوی و سازمان میراث فرهنگی در حوزه گردشگری و توسعه موزه‌ها بررسی شد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این دیدار گزارشی از چگونگی روند انتخاب مشهد از سوی شورای جهانی صنایع دستی به عنوان شهر جهانی صنایع دستی گوهر سنگ‌ها ارائه داد.

وی در این دیدار اظهار داشت: در مناسبت‌های مرتبط با گردشگری که در سال جاری خواهیم داشت یکی از شهرهای مورد نظر برای فعالیت‌های بین المللی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، شهر مقدس مشهد خواهد بود.

همچنین برنامه‌های مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۷ مطرح و مورد تبادل نظر قرار گرفت. همچنین با توجه به اینکه ۵۰ درصد گردشگران خارجی ورودی به ایران با هدف زیارت مرقد مطهر علی بن موسی الرضا (ع) در مشهد و حضرت فاطمه معصومه(ع) در قم به ایران وارد می‌شوند نحوه خدمات رسانی مناسب به این گردشگران با توجه به ظرفیت‌های مشترک آستان قدس رضوی و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد در این رابطه میان این دو مجموعه همکاری گسترده تری انجام شود.

در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رییسی – تولیت آستان قدس رضوی از اهتمام سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای انتخاب مشهد به عنوان شهر جهانی صنایع  دستی گوهر سنگ‌ها قدردانی کرد و خواستار استفاده از تجربیات و ظرفیت‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، برای خدمات رسانی بیشتر به گردشگران داخلی و خارجی مشهد مقدس شد.

حجت الاسلام والمسلمین رییسی افزود: به نظر من یکی از مهمترین ابزارها برای صدور ارزش‌های انقلاب، حضور گردشگران خارجی در ایران و دیدن پیشرفت‌ها و واقعیت‌های موجود کشور است.

وی خواستار برنامه ریزی و تلاش بیشتر برای میزبانی جمع بیشتری از مسلمانان کشورهای مختلف در مشهد مقدس شد.

حجت الاسلام والمسلمین رییسی همچنین با تاکید بر اینکه آستان قدس رضوی در حال توسعه موزه‌های مربوط به این آستان مقدس است خواهان همکاری سازمان میراث فرهنگی برای توسعه موزه‌ها  و حرفه ای کردن و تخصصی کردن آنها و استفاده از ظرفیت و توان کارشناسی موجود در این زمینه شد.

در این راستا رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عصر در جشن ” مشهد شهر جهانی صنایع دستی، گوهر سنگ‌ها” شرکت کرد./تسنیم

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *