پست وبلاگ

۹۴ طرح دریا میزبان مسافران تابستانه مازندران است

علیرضا یونسی در حاشیه بازدید از طرح های دریای نوشهر در منطقه «سیترا» در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به حضور میلیونی مسافران تابستانی همزمان با تعطیلات عید فطر گفت:ویژگی منحصربفرد مازندران بواسطه بهره مندی از مردم خونگرم، مواهب طبیعی جنگل و دریا، هوای مطبوع و بارانی و امنیت بالای این استان باعث شده شاهد انبوه جمعیت مسافران در این ایام باشیم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران افزود: با توجه به پیش بینی های صورت گرفته از ماههای گذشته، تمهیدات لازم برای دور دوم سفرهای تابستانی و تعطیلات عید فطر دیده شده است.

وی افزود: تمهیدات لازم در حوزه های مختلف اعم از راه، ترافیک، اسکان، امنیت، مناطق گردشگری، فروشگاهها، عابر بانک ها، هلال احمر، مراکز درمانی و اورژانس ها و بخش های دیگر برنامه ریزی شده و هیچ نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

وی اضافه کرد: پیش از این نیز به اندازه کافی و قابل توجهی محصولات کشاورزی، مواد پروتئنی و غذایی و میوه جات ذخیره سازی شده است.

معاون سیاسی استاندار با اشاره به جلسه اخیر با وزیر کشور در خصوص طرح های دریا عنوان داشت: با حضور وزیر محترم کشور، موضوع دریا در دستور کار قرار گرفت و ضعف ها و قوت ها مورد بررسی جدی قرار گرفت و خوشبختانه مصوبات خوبی از جلسه مذکور بلافاصله به استان های شمالی ابلاغ شد.

وی اضافه کرد: راهکارهای خوبی از قبیل مسیر تردد ورودی استان، نحوه ساماندهی سفر و طرح های اجرایی سواحل و دریا مورد ابلاغ قرار گرفته است.

وی در خصوص آخرین وضعیت حضور مسافران در تعطیلات اخیر در مازندران گفت: تمامی نقاط استان طی بازدیدهای میدانی که داشتیم مملو از حضور میلیونی مسافران دارد و ۹۴ نقطه طرح دریای استان نیز متراکم از مسافران تابستانی است.

یونسی با بیان آنکه برای جلوگیری از آسیب های احتمالی، در نقاط شنا ممنوع و نقاط کور بطور گسترده هم ناجیان غریق و هم نیروهای انتظامی مستقر شدند و مولفه های امنیت برای جان و مال مسافران تدارک دیده شده است تاکید کرد: استدعا داریم از مسافرانی که به هیچ وجه از نقاط ممنوعه برای شنا استفاده نکنند و تذکرات ناجیان غریق و نیروهای امنیتی توجه بیشتری داشته باشند، چراکه همه این تذکرات برای سلامتی و سفر امن مسافران اتخاذ شده است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران با اشاره به آغاز دور جدید سفرهای تابستانی همزمان با عید فطر در این استان گفت: تمامی مناطق استان مملو از جمعیت مسافران تابستانی است.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *