پست وبلاگ

تا پایان سال ۹۹ جمعیت ایران به ۸۴ میلیون و ۱۲۰ هزار نفر می‌رسد

به گزارش اکوتو ، صبح امروز محمد اسلامی در نخستین همایش تبیین سیاستهای کلی جمعیت در راستای ارتقای نرخ باروری کلی مبتنی بر سلامت مادر و کودک که در بیمارستان امام خمینی(ره) ارومیه برگزار شد اظهار داشت: جمعیت ۷۵ میلیونی ایران در چشم‌انداز برنامه ششم توسعه و تا پایان سال ۹۹ به ۸۴ میلیون و ۱۲۰ هزار نفر می‌رسد.

معاون فنی دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزیر بهداشت و درمان با اشاره به نرخ بالاترین و پایین‌ترین باروری در شهرستانهای آذربایجان‌غربی بیان کرد: در این باره شهرستان پلدشت با ۲٫۸۷ صدم بالاترین و شهرستان تکاب با ۱٫۸ صدم پایین‌ترین نرخ باروری را در این استان دارد.

اسلامی با بیان اینکه براساس سرشماری سال ۹۰، نرخ باروری در آذربایجان‌غربی ۲٫۲ درصد بود تصریح کرد: در این رابطه میانگین باروری در ارومیه به عنوان مرکز استان ۱٫۹۲ صدم بوده است.معاون فنی دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزیر بهداشت و درمان اظهار داشت: شاخص‌های باروری کلی در آذربایجان‌غربی در مقایسه با استان همجوار یعنی آذربایجان‌شرقی ۱۵ صدم بیشتر است.

وی با اشاره به میانگین فاصله ازدواج تا تولد فرزند در ایران تصریح کرد: در این باره به طور میانگین، سه و نیم سال طول می‌کشد که زوجی پس از ازدواج تصمیم به فرزنددار شدن کنند بنابراین این فاصله باید کاهش یابد.

معاون فنی دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزیر بهداشت و درمان به بیان رویکردهای برنامه ناباروری در ایران پرداخت و گفت: ارتقاء آگاهی، نگرش و عملکرد جامعه در زمینه عوامل مستعد گذشته ناباروری و نیز احصاء عوامل مستعد کننده ناباروری از جمله عوامل محیطی، از رویکردهای برنامه ناباروری در کشور به شمار می رود.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *