پست وبلاگ

۷۰۷۰ راه‌اندازی شد

سامانه رسمی اطلاع رسانی گردشگری ۷۰۷۰ که توسط شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی به عنوان زیر مجموعه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در یوم الله دهه فجر راه اندازی شده است؛ این امکان را فراهم کرده است تا هموطنان سراسر کشور بتوانند همزمان با نزدیکی تعطیلات نوروز ۹۵ از طریق ارسال کدهای تعیین شده به سامانه ۷۰۷۰ اطلاعات مورد نیاز خود را در قالب جاذبه‌های گردشگری، تاریخی، طبیعت گردی، غذاهای محلی، تورهای مسافرتی و نیز صنایع دستی، به صورت پیامک، دریافت کنند.
هم اکنون بر مبنای این امکان و نیز طبق تعامل حاصل میان اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و نیز کانون دفاتر پیشخوان دولت هموطنان می‌توانند در مرحله نخست، با ارسال کدهای ۱۱۲ به منظور فعالسازی سرویس همراه تور و اطلاع از تورهای مسافرتی و ۱۱۶ برای استفاده از سرویس همراه گردشگر از ظرفیت‌های نقاط گردشگری تاریخی کشور بهره مند شوند.

همچنین در مرحله بعدی این طرح پس از تعیین دیگر کدهای مورد نیاز، امکان دسترسی به سایر خدمات ذکر شده شامل سرویس‌های ایرانشناسی به منظور معرفی شهرهای کشورمان، غذای محلی، طبیعت دوستان به همراه معرفی نقاط گردشگری طبیعی، سامانه معرفی مراکز تفریحی، آب و هوا، نوا و نمای محلی فراهم می‌شود که متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.

به گزارش میراث فرهنگی، هموطنان می‌توانند برای آگاهی هر چه بیشتر از سامانه رسمی اطلاع رسانی گردشگری ۷۰۷۰ به غرفه مربوط به این مرکز در سالن شماره ۳۸ نهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته که در تاریخ ۲۷ لغایت ۳۰ بهمن ماه جاری در محل نمایشگاه دائمی برگزار می‌شود مراجعه کنند.

گفتنی است از این پس اطلاع رسانی گسترده درباره نحوه بهره مندی از این امکان به یاری ادارات کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تمام استان‌های کشور در قالب اقلام تبلیغاتی نوروز ۹۵، تبلیغات محیطی سطح شهر و نیز توزیع کتابچه راهنمای مربوطه در مراکز تاریخی، فرهنگی و گردشگری انجام می‌پذیرد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *