پست وبلاگ

واگذاری ۷۰ بنا تاریخی در قالب مزایده

به گزارش اکوتو ، محمدرضا پوینده مدیرعامل صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی، اظهار داشت: پیرو مصوبه هیئت دولت برای واگذاری بناهای تاریخی و فرهنگی و با تصمیم هیئت مدیره صندوق احیاء، ۷۰ بنا از سوی این صندوق در مرحله جدید واگذاری‌ها در ۲۳ استان به مزایده گذاشته می‌شود. این صندوق، ۷۰ بنای یاد شده را از طریق مزایده عمومی دو مرحله ای به صورت قرارداد سرمایه گذاری در مرمت، احیاء، نگهداری و واگذاری حق بهره برداری، واگذار می‌کند.

وی ادامه داد: برآورد میزان سرمایه گذاری برای مرمت و احیاء بناهای تاریخی یاد شده، ۵۰۰ میلیارد ریال و میانگین مدت قراردادها ۱۲ سال است، همچنین کاربری‌های فرهنگی، اقامتی و پذیرایی به منظور بهره برداری برای ۷۰ بنای یاد شده تعیین شده است.

پوینده خاطرنشان کرد: تعداد بناهای آماده واگذاری در استان‌های سمنان ۷ بنا، یزد ۷، اردبیل ۶، اصفهان ۵، مرکزی ۵، چهار محال و بختیاری ۵، قزوین ۵، خوزستان ۴،کهگیلویه و بویر احمد ۴، مازندران ۳، کردستان ۴، کرمان ۲، گلستان ۲، کرمانشاه ۲ و بوشهر ۲ بنا است و در استان ‌های فارس، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، گیلان و همدان هر کدام یک بنا به مزایده گذاشته شده است که در دو مرحله واگذار می‌شوند.

به گزارش صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی (صابتا)، در مرحله اول برگزاری مزایده ۳۰ بنا و در مرحله دوم که در فاصله زمانی دو هفته با مرحله اول برگزار می‌شود، ۴۰ بنای دیگر نیز واگذار می‌شوند.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *