پست وبلاگ

۷ راه ساده برای ایجاد فنگ شویی در آشپزخانه شما

اکوتو – فنگ شویی هنر پیچیده ای است که انرژی های طبیعی شما را هماهنگ می کند . انرژی مثبتی که ” چی ” نام دارد با استفاده از محیط اطراف به دست می آید . این شرایط در حالی است که اگر کمی با فنگ شویی آشنا باشید بیشتر حواستان با ترتیب و چیدمان مبل ها پرت می شود ، اما فنگ شویی از یک چیدمان ساده مبلمان بیشتر است. فنگ شویی یک شیوه زندگی است که برای ذهن و بدن شما خدمات بسیاری ارائه می دهد .
می توانید آن را امتحان کنید ، درست است ؟
در حال حاضر اصول کمی از فنگ شویی هستند که در حیطه عملی به کار گرفته می شوند و در زندگی ها به سختی اجرا می شوند. اما این فلسفه چینی می تواند در جاهای مناسبی توسط شما به کار گرفته شود ، مانند آشپزخانه. در اینجا سعی داریم هفت راهکار ساده برای ایجاد فنگ شویی در آشپزخانه شما را بررسی کنیم .

۱ – از بین بردن به هم ریختگی
آشپزخانه یکی از پر اهمیت ترین مراکز انرژی در منزل است . اما برای هموار کردن جریان انرژی ، باید به هم ریختگی ها حذف شوند . برای انجام این کار ، شما می توانید با استفاده از کابینت ها و قفسه ها وسایل پخت پز ضروری و غیر ضروری را مرتب کنید . هنگامی که آشپزخانه شما مرتب باشد ، ذهن شما به سادگی می تواند تمرکز کند .

۲ – اطمینان از وجود نور کافی و با کیفیت
روشنایی یک جزء کلیدی از سطح انرژی یک اتاق است . اگر چه بسیاری از آشپز خانه ها در روی سقف خود وسایلی برای نوردهی دارند اما می توانید برای اضافه کردن نور بیشتر، لامپ هایی اضافه کنید ( البته کم مصرف ) . هم چنین می توانید از تعدادی آینه در جهت تابش نور استفاده کنید و پنجره ها را مسدود نکنید .

۳ – حداکثر فضایتان را با آینه پر کنید
بهترین مکان ها برای قرار دادن آینه می تواند انرژی از دست رفته در دیوار ها را به شما باز گرداند. به خصوص در آشپزخانه های کوچکتر این مسئله بسیار مهم است . آینه می تواند اجازه دهد انرژی نور در آن مکان به جریان بیفتد و همین طور مکان را باز تر و بزرگ تر جلوه دهد .

۴ – تعادل در نیروهای عنصری
یکی از اصول مهم فنگ شویی انرژی ناشی از عناصر پنج گانه است : زمین ، آب ، آتش ، چوب و فلز. با توجه به این نظریه ، این عناصر هم دارای قابلیت های مولد و هم دارای قابلیت های مخرب هستند . بنابراین برای حفظ انرژی در آشپزخانه، تعادل در این عناصر حیاتی است . مهم است که توجه داشته باشید با این حال ، لازم نیست عناصر حتما به شکل خالص خود باشند ( به عنوان مثل یک قطعه فلز ) . هر عنصر را می توان با رنگ ها نشان داد که این به شما اجازه می دهد تا تعادل را رعایت کنید . کابینت های چوبی را می توانید با ورق های آبی بپوشانید .

۵ – داشتن موجود زنده
عناصر خاکی در آشپزخانه ها در هنگام طراحی به راحتی نادیده گرفته می شوند . برای کمک به حفظ این تعادل عنصری ، می توانید برخی از منابع طبیعی را اضافه کنید. گیاهان تازه و گل ها راه حل آسانی برای اضافه کردن انرژی مثبت به آشپزخانه شما است . این موضوع می تواند با میوه های تازه نیز همراه باشد .

۶ – انتخاب بهترین رنگ برای پر کردن فضای آشپزخانه تان
علاوه بر داشتن روابط عنصری ، توازن رنگ در آشپزخانه می تواند یک بخش اساسی در فنگ شویی باشد. رنگ های مختلف معانی و اهداف متفاوتی دارند ، بنابراین مهم است که تصمیم بگیرید می خواهید چه انرژی در آشپزخانه تان داشته باشید . به عنوان مثال ، زرد می تواند انتخاب محبوبی برای آشپزخانه ها باشد چون قدرت تحریک گوارش را داراست .

۷ – بشقاب ها روی ذهنتان تاثیر گذارند
ایجاد انرژی مثبت در آشپزخانه شما مشخصه ای از فنگ شویی است، زیرا غذا بخش حیاتی برای بقا انسان است و راه ایجاد یک غذای آماده و خوب ، وسایل مناسب است . در اصل ، بشقابی که شما در آن غذا می خورید ، باید انرژی مثبتی به شما القا کند . سفید نشانه پاکی ، آبی جهت کاهش وزن ، قرمز، نارجی و زرد اشتها آور هستند . خرید ساده ترین طرح به شما اجازه می دهد انرژِی و جریان آزادانه ای برای شما به وجود آید.

درباره ی قاضی نوری

حسین قاضی نوری دانشجوی کارشناسی شبکه های کامپیوتر است. بسیار علاقه مند به هنر می باشد. وی عاشق طراحی، عکاسی و نقاشی است و در گروه های حرفه ای سابقه فعالیت دارد.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *