پست وبلاگ

۶ چالش دفاتر مسافرتی تهران

مرتضی رحمانی موحد طی نشستی با اعضای انجمن دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان تهران ضمن بررسی چالش‌ها و مشکلات پیش روی فعالان این صنف، سه ویژگی مقبولیت، مشروعیت و جامعیت را لازمه تبدیل شدن تشکل‌های گردشگری به محل رجوع حرفه ای و پل ارتباطی قوی میان بخش دولتی و خصوصی عنوان کرد.

وی تشکل‌های صنعت گردشگری را محل مدیریت نیروها و انرژی‌های فعال در این حوزه بیان کرد و بر تعریف مکانیزمی صحیح که مقدمه ای ضروری برای واگذاری امور اجرایی به تشکل‌ها است، تاکید کرد و این اقدام را دارای دستاوردهای تاثیرگذاری برای توسعه صنعت گردشگری عنوان کرد.

این مقام مسئول همچنین اجرای گام به گام و سنجیده ماده ۲۵ «دستور العمل آیین نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه بندی و نرخ گذاری تاسیسات گردشگری و نظارت بر آنها» در موضوع ساماندهی و ایجاد تشکل‌های حرفه ای صنعت گردشگری را فرصتی استثنایی به منظور شکل گیری منسجم تشکل‌های صنعت گردشگری برای ارائه خدمات بهینه به اعضاء و آموزش و ترویج این حوزه بر شمرد.

در پایان این مقام مسئول چگونگی نحوه گزینش برترین‌های صنعت گردشگری در مراسم گرامیداشت روز جهانی در تاریخ ۵ مهر ماه را حاصل تعامل مستقیم ادارات کل استانی سازمان و تشکل های هر حوزه خواند به گونه ای که افراد اعلام شده در قالب برترین‌ها هر یک حاصل اشتراک نظر بخش‌های مذکور بودند.

به گزارش سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، لازم به ذکر است اعضای حاضر از انجمن دفاتر خدمات مسافرتی استان تهران نیز هر یک با تشریح چالش‌های این حوزه شامل موضوع نحوه اخذ مالیات، رسیدگی به شکایات، نوع ضمانت نامه بانکی، شیوه بازرسی و نظارت بر فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی و نیز نظردهی پیرامون شکل گیری تشکل‌های حرفه ای این صنعت به بحث و تبادل و نظر پرداختند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *