پست وبلاگ

۵۰ درصد ظرفیت هتل‌های مشهد هنوز تکمیل نشده است

رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی گفت: هنوز ۵۰ درصد ظرفیت هتل‌های مشهد برای ایام دهه آخر تکمیل نشده است. محمد قانعی در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار داشت: با توجه به اینکه ایام دهه آخر صفر تعداد زیادی مسافر وارد مشهد می‌شوند، خالی ماندن ظرفیت هتل‌ها در این روزها نشان دهنده فعالیت بالای واحدهای اقامتی غیرمجاز و خانه مسافرها در این شهر هستند.

وی تصریح کرد: وضعیت خالی ماندن هتل‌ها در ایام پایانی صفر در چند سال اخیر به دلیل ورود مراکز غیراقامتی از جمله مساجد، مدارس و تکایا به امر اسکان زائران، شدت پیدا کرده و مشکلات زیادی را برای صاحبان واحدهای اقامتی ایجاد کرده است.

رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی با بیان اینکه درمشهد برای هر نوع سلیقه و بودجه در نظر گرفته شده توسط افراد واحد اقامتی مجاز پیدا می‌شود، تصریح کرد: دلیلی وجود ندارد که با وجود این حجم تنوع در خدمات‌رسانی مراکزی مانند خانه مسافرها تأسیس شوند و افرادی که در این بخش سرمایه گذاری تجاری انجام داده‌اند را متضرر کنند.

قانعی تأکید کرد: هم‌اکنون با توجه به ظرفیت بالای اسکان مسافر در واحدهای رسمی اقامتی شهر مشهد هیچ نیازی به ورود بخش‌های دیگر نیست.

وی افزود: همچنین ارگان‌های نظارتی باید اقداماتی انجام دهند که فعالیت مراکز غیرمجاز کاهش یافته و مسافران را نسبت به خطرهای اسکان در خانه‌های غیرمجاز آگاه سازند زیرا تعداد زیادی از این خانه‌ها به لحاظ بهداشتی و امنیتی وضعیت مناسبی نداشته و اقامت در آنها ممکن است مشکلات زیادی را برای زائران ایجاد کرده و تمایل افراد برای سفر به مشهد را کاهش دهد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *