پست وبلاگ

آمار گردشگران سلامت به ۵۰۰ هزار نفر می‌رسد

مسعود سلطانی فر در حاشیه نخستین اجلاس وزرای گردشگری آسیا در تبریز، در دیدار با وزیر گردشگری بوتان، با بیان اینکه برای ما همکاری با کشورهای منطقه و آسیا اهمیت ویژه‌ای دارد اظهار داشت: پس از برجام فصل جدیدی را برای توسعه روابط با کشورهای مختلف بازکرده‌ایم و برگزاری چنین اجلاس‌هایی به توسعه روابط کمک می‌کند.

وی با یادآوری اینکه ایران کشور بزرگی است که بیش از ۱۰ هزار سال سابقه تاریخی با مردمی بافرهنگ دارد، افزود: این مردم در دوران تحریم‌ها با تکیه‌بر توان داخلی کشور را اداره کردند و دستاوردهای زیادی برای ارائه به دنیا داشتند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، با اشاره به اینکه ایران در بخش گردشگری دارای جاذبه‌های فراوان فرهنگی و تاریخی است، گفت: زمان آن رسیده تا مردم کشورهای آسیا از این ظرفیت‌های گردشگری به خوبی بهره‌مند شوند.

سلطانی فر با تأکید بر اینکه توریست درمانی ایران توسعه‌یافته و جاذبه زیادی برای اتباع کشورهای دیگر ایجاد کرده است، ابراز داشت: هزینه درمان در مقایسه با کشورهای اروپایی بسیار مناسب است که این موضوع زمینه‌ساز توسعه گردشگری سلامت با کشورهای آسیایی به‌ویژه بوتان است.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۳۰۰ هزار گردشگر درمانی در سال جاری داشتیم، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌کنیم امسال این آمار به بیش از ۵۰۰ هزار نفر برسد، چراکه هم خدمات خوبی را ارائه می‌دهیم و هم گردشگران با رضایت از این کشور خارج می‌شوند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه برای استفاده از ظرفیت گردشگری کشور، دو برنامه ۵ ساله را تا ۲۰۲۵ برای افزایش تعداد گردشگران از ۵ میلیون امروز به ۲۰ میلیون تدوین‌شده است، خاطرنشان کرد: بیش از ۸۲۰ پروژه هتل و هتل‌آپارتمان توسط بخش خصوصی در حال احداث است تا زیرساخت لازم برای این موضوع فراهم شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، با تأکید بر اینکه جاذبه‌های گردشگری ایران باید بیشتر به دنیا معرفی شود، گفت: برگزاری اجلاس‌های بین‌المللی در ایران، برنامه‌هایی در راستای معرفی بهتر ایران به دنیا است.

وی ابراز داشت: در فوریه امسال راهنمایان گردشگری از ۱۰۰ کشور به ایران می‌آیند که بیش از ۵۰۰ راهنما در این اجلاس حضور یافته و از جاذبه‌های ایران بازدید می‌کنند و این مسئله می‌تواند دستاوردهای زیادی برای ایران داشته باشد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *