پست وبلاگ

۵۰ شرکت فعال بورس در بهار معرفی شدند

فهرست ۵۰ شرکت فعال تر بورس تهران برای سه ماهه اول سال ۹۵ اعلام شد که از این لیست ۳ شرکت خارج و ۳ شرکت جدید به آن اضافه شدند.
بر اساس این گزارش؛ نمادهای وکار، شبهرن و فخاس در این مدت از ۵۰ شرکت فعال تر بورس تهران خارج و نمادهای پترول، فاراک و آکنتور به این فهرست اضافه شدند. این در حالی است که صنایع پتروشیمی خلیج فارس، بانک ملت، ایران خودرو، پالایش نفت بندرعباس و  بانک صادرات ایران  پنج شرکت فعال تر بورس اوراق بهادار در بهار سال ۹۵ بودند.
همچنین شرکت های سایپا، گروه مپنا، ارتباطات سیار، فولاد مبارکه اصفهان، مخابرات ایران، گسترش نفت و گاز پارسیان، سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، سرمایه گذاری غدیر، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، بانک تجارت در رتبه های ششم تا پانزدهم جدول فعال ترین شرکت های بورسی در سه ماهه اول سالجاری قرار دارند.
از سویی دیگر رتبه های ۱۶ تا ۳۰ نیز برای شرکت های پالایش نفت اصفهان، پتروشیمی جم، پتروشیمی مبین، ملی صنایع مس ایران، صنایع آذرآب، بانک پاسارگاد، پارس خودرو، پتروشیمی پردیس، ایران ترانسفو، سرمایه گذاری سایپا، ایران خودرو دیزل، معدنی و صنعتی گل گهر، پتروشیمی فجر، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید و گروه بهمن به ثبت رسیده است.
همچنین چادرملو، زامیاد، سرمایه گذاری رنا، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی، سرمایه گذاری گروه توسعه ملی، خدمات انفورماتیک، لیزینگ رایان سایپا، سایپا دیزل، سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات، کنتور سازی ایران، فولاد خوزستان، بانک پارسیان، بانک انصار، پتروشیمی خارک، ماشین سازی اراک، بانک سینا، بانک اقتصاد نوین، سرمایه گذاری خوارزمی، گروه پتروشیمی س. ایرانیان و سرمایه گذاری دارویی تامین در رتبه های ۳۱ تا ۵۰ را به خود اختصاص داده اند.
گفتنی است؛ با توجه به تجربیات بورس های اوراق بهادار در سطح بین الملل، شناسایی شرکتهای ممتاز یا دارای موقعیت برتر اغلب بر پایه معیارهای نقدشوندگی سهام، میزان تاثیر گذاری شرکت بر بازار و برتری نسبت های مالی انجام می شود که بر این اساس شناسایی شرکت های فعال تر در بورس اوراق بهادار تهران بر پایه ترکیبی از قدرت نقدشوندگی سهام و میزان دادوستد سهام در تالار معاملات(تعداد و ارزش سهام دادوستد شده)، تناوب دادوستد سهام در تالار معاملات(تعداد روزهای دادوستد شده و دفعات دادوستد شده) و معیار تاثیرگذاری شرکت بر بازار(میانگین تعداد سهام منتشر شده و میانگین ارزش جاری سهام شرکت در دوره بررسی) انجام می شود.
این گزارش می افزاید: ۵۰  نماد فعال تر بورس برای یک دوره یک ساله محاسبه شده و هر سه ماه به روز می شود.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *