پست وبلاگ

۵ توصیه به مسافران برای ناپایداری هوا و بارندگی در روزهاى پایانی تابستان

ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر ویژه تابستان ۹۵ عنوان کرد: ضمن گرامیداشت عید سعید قربان و تبریک عید بندگى به تمامی یکتا پرستان جهان؛ با عنایت به ناپایداری هوا در روزهاى پایانی تابستان و بارندگی در برخی مناطق کشور، طی اطلاعیه ای تکالیفى را به ستادهای اجرائی خدمات سفر استانها ابلاغ و همچنین مواردى را به شرح ذیل به مسافران و گردشگران توصیه کرد.

ستادهای اجرایی استانی به صورت آماده باش کامل برای مواجهه با شرایط آب و هوائی، بارندگی، آبگرفتگی‌ها، جاری شدن سیل و کنترل آب‌های سطحی و سایر مشکلات احتمالی ناشی از بارش‌ها، برنامه ریزی و اقدام کنند.

ستادهای اجرایی خدمات سفر استانی نسبت به ساماندهی و اسکان موقت آن دسته از هموطنانی که از چادرهای مسافرتی استفاده می‌کنند با بهره گیری از ظرفیت‌هایی نظیر مساجد، مدارس، سالن‌های ورزشی، سالن‌های نمایشگاهی و مکان‌های سرپوشیده عمومی، برنامه ریزی و اقدام کنند.

همچنین توصیه می‌شود هموطنان قبل از سفر طی تماس با سامانه اطلاع رسانی ۰۹۶۲۹ اطلاعات مورد نیاز مقصد خود را کسب کنند.

هموطنان گرامی در حاشیه رودخانه‌ها، مسیل‌ها و نقاط مستعد خطر و نا امن نسبت به برپایی چادر اقدام نکنند.

مسافران و گردشگرانی که دچار مشکلات ناشی از شرایط نامناسب جوی شدند می‌توانند به ایستگاه‌های امدادی و اسکان اضطراری تدارک دیده شده توسط ستادهای اجرائی خدمات سفر استانها مراجعه کنند.

ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر همواره بر حفظ ایمنی و سلامت مسافران، گردشگران و زائران در سرتاسر کشور تاکید داشته و از تمام سازمانهاى متولی درخواست همکاری و مساعدت لازم را دارد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *