پست وبلاگ

۵ کالایی که می‌توان با وام ۱۰ میلیونی خرید

محمد طحان پور رئیس اتحادیه لوازم خانگی گفت: وام ۱۰ میلیونی خرید کالا با شعار حمایت از تولید داخل درنظر گرفته شد و درصورتیکه ،دراختیار اتحادیه لوازم خانگی قرار بگیرد این شعار محقق می شود.

وی افزود:‌ اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی، ۵ سبد کالایی در نظر گرفته و با این وام می تواند یک دستگاه فرش ماشینی ۱۲ متری، یک دستگاه تلویزیون ۳۲ اینچ رنگی ، یک دستگاه لباس شویی اتوماتیک ۶ کیلویی، یک دستگاه گاز ۵ شعله فردار، یک جاروبرقی، یک یخچال فریزر۲۰ فوت و یا یک یخچال فریزر دوقلو،‌ و آبمیوه گیری سه کاره ارائه دهد.

طحان پور ادامه داد: افرادی که از این وام استفاده می کنند می توانند ۵ کالا را انتخاب کنند.

به گفته رئیس اتحادیه لوازم خانگی این کالاها جزو کالاهای با کیفیت تولید داخل هستند و اتحادیه متعهد می شود که خدمات پس از فروش این کالاها را ارائه دهد.

طحان پور با اشاره به اینکه دولت باید به بخش خصوصی اعتماد کند گفت:‌ ما کالایی به مردم عرضه می کنیم که ضرر نکنند و اگر بخواهند آن را تعویض کنند، با ۱۰ درصد کاهش قیمت این امر محقق می شود.

وی با انتقاد از تولیدکنندگانی که وام های تولید را درجاهای دیگر مصرف می کنند، افزود: ‌آنها باید این وام را به واردات فناوری جدید اختصاص دهند تا در شرایط پسا تحریم و ورود کالاهای خارجی با مشکل مواجه نشوند.

طحان پور با اشاره به اینکه ۶۰ درصد بازار دراختیار تولیدات داخلی کشور است گفت: فقط ۴۰ درصد لوازم خانگی وارد می شود و کالاهای تولید داخلی بسیار با کیفیت است.

وی افزود: البته ما با واردات کالا مخالف نیستیم و باید این کالاها نیز وجود داشته باشد تا مردم حق انتخاب داشته باشند.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی با انتقاد از کمتر صادر شدن کالاهای ایرانی گفت: یکی از معضلاتی که گریبان صنعت ما را گرفته بی برنامگی و نداشتن آینده نگری مسئولان ما برای صادرات کالاهای ایرانی است.

وی ادامه داد: بسیاری از تولیدکنندگان هم به دنبال بهره وری و صادرات کالاهای خودشان نیستند و این مشکل سبب می شود که ارزآوری از این طریق به کشور کم باشد.

طحان پور با بیان اینکه محصولات داخلی کشور ما از بسیاری از محصولات کره ای و ترکیه ای بهتر است اظهار داشت: دربسیاری از کالاها مثل پکیج و آبگرمکن ما توان رقابت با کشورهای اروپایی را داریم و این کالاها را به کشورهای اروپایی صادر می کنیم.

وی افزود: باید توان صادرات خود را بالا برده و به کشورهای همجوار مثل کویت ، امارات و ترکیه هم صادرات داشته باشیم.

طحان پور در انتقاد از عملکرد وزارت صنعت گفت: هم اکنون تولید به خوبی انجام می شود اما در زمینه تجارت ، روش توزیع مناسب نبوده و باید بازنگری شود.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *