پست وبلاگ

رکود مسکن ۴۷۰ رده شغلی را تعطیل کرده است

یک تولیدکننده به رکود در بخش ساخت و ساز و ماشین سازی اشاره کرده و گفت: صنعت ساختمان حدود ۴۷۰ شغل فعال را ایجاد می کند اما آقایان از ترس مرگ خودکشی کرده و با تشدید رکود در سطح جامعه باعث شده‌اندحجم بیکاران هر روز در بخش‌های مختلف افزایش پیدا کند.

داریوش هندویی در گفت و گو با تسنیم، با اشاره به اینکه این واحد تولیدی از لحاظ تکنولوژی هیچ مشکلی ندارد، اظهار داشت: با صرف هزینه‌های زیاد بهترین ماشین آلات با تکنولوژی پیشرفته را برای این کارخانه خریداری کرده‌ایم اما متأسفانه نبود خریدار بسیار از خطوط تولیدی را تعطیل کرده است.

وی با بیان اینکه اکثر مشتریان ما احتیاج به سرمایه گذاری زیاد برای خرید محصولات دارند، افزود: قرار بود صندوق توسعه ملی تسهیلاتی را در اختیار این مشتریان قرار دهد اما متأسفانه نبود منابع را بهانه کرده و آنها را راهی بانک ها آنهم با نرخ های سود بالا می‌کند.

این تولیدکننده فولاد تصریح کرد: ظرف ۵ سال گذشته در بخش قطعه و ساخت اقدامات زیادی انجام داده‌ایم اما نبود مشتری باعث شده تا خطوط تولید کوره‌های فولادسازی و آهن اسنفجی را تعطیل کنیم این در حالی است که ۹۰ درصد فعالیت این واحد صرف تولید محصول در این خطوط بود.

هندویی با بیان اینکه خط شمش فولاد این کارخانه هم با ۱۰ درصد ظرفیت فعالیت می‌کند، اضافه کرد: این در حالی است که ظرفیت تولید شمش فولاد این کارخانه حدود ۲۴۹ هزار تن است اما امروز فقط می توانیم ۳۰ هزار تن شمش فولاد تولید کنیم.

وی به رکود در بخش ساخت و ساز و ماشین سازی اشاره کرده و گفت: صنعت ساختمان حدود ۴۷۰ رده شغل فعال را ایجاد می‌کند اما آقایان از ترس مرگ خودکشی کرده و با تشدید رکود در سطح جامعه باعث شده‌اند حجم بیکاران هر روز در بخش‌های مختلف افزایش پیدا کند.

این تولیدکننده در ادامه افزود: از ۵۰۰ نیروی انسانی هم اکنون به ۱۲۰ نفر واحد تولیدی خود را نگه داشتیم اما عدم تمایل بانک ها با اشاره سرمایه در گردش باعث می شود هرروز حجم بیکاران این کارخانه اضافه شود.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *