پست وبلاگ

۴۱ منطقه نمونه گردشگری امسال به تصویب هیات دولت رسید

جلال تاجیک روز پنجشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی منطقه نمونه گردشگری و تفریحی دهکده آرامش در رفسنجان افزود: یکهزار و ۱۶۸ منطقه نمونه گردشگری در کل کشور در دولت های نهم و دهم به تصویب هیات دولت رسید که با ساماندهی این مناطق، تعداد آنها به کمتر از ۷۰ منطقه نمونه گردشگری تقلیل پیدا کرده است.
وی با اشاره به اینکه سالانه ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای مناطق نمونه گردشگری در کشور اختصاص می یافت گفت: امسال ۱۵ درصد از این اعتبار و بودجه اختصاص یافته است.
وی افزود: ما در حوزه هایی از جمله تامین اعتبارات زیرساخت های مناطق گردشگری در کشور و نیز ساماندهی مناطق گردشگری نمونه فعالیت می کنیم.
مدیرکل دفتر مناطق نمونه و زیرساخت های گردشگری با بیان اینکه صنعت گردشگری بهترین جایگزین برای نفت است تصریح کرد: گردشگری می تواند مرهم خوبی برای بسیاری از مشکلات جامعه باشد و باعث افزایش تفاهم در خانواده ها و افزایش سطح رضایت اجتماعی است.
وی گفت: باید برای سرمایه گذارانی که دغدغه بیکاری بین مردم را کاهش می دهند و با ایجاد شغل پایان بخش مشکل جامعه هستند، فرش قرمز پهن کرد.
وی افزود: استان کرمان از نظر آثار تاریخی و باستانی جایگاه ویژه ای در کشور دارد به طوری که نسبت به مناطق گردشگری در دیگر نقاط کشور بهتر است.
تاجیک تصریح کرد: زیرساخت های هوایی استان کرمان نسبت به استان های دیگر بهتر است و این در رفت و آمد گردشگران داخلی و خارجی تاثیر دارد به طوری که از تهران به چندین شهرستان استان کرمان در هفته پرواز انجام می شود.
وی گفت: روستای صخره ای میمند در شهربابک که امسال در یونسکو به ثبت جهانی رسید گردشگران خارجی و داخلی را می تواند به خود جذب کند.
وی با اشاره به اینکه برای کمپ گردشگری میمند شهربابک سه میلیارد ریال بودجه ابلاغ خواهد شد افزود: رفسنجان با وجود شخصیت برجسته آیت الله هاشمی رفسنجانی طی سال های طولانی به شهرستان معروف در دنیا تبدیل شده است و امیدواریم مردم این منطقه در کنار تولید محصول ارزآور پسته به صنعت گردشگری هم روی بیاورند.
تاجیک افزود: امیدواریم فاز اول منطقه نمونه گردشگری و تفریحی دهکده آرامش در رفسنجان زمستان سال ۹۵ به بهره برداری برسد.
یکی از سرمایه گذاران ایجاد این منطقه نمونه گردشگری در رفسنجان هم گفت: ۱۶ هزار هکتار زمین از طریق امور اراضی برای این منطقه واگذار شده است و برای ایجاد این منطقه ۳۰۰ میلیارد ریال هزینه خواهد شد.
حسین جمالی با اشاره به اینکه این طرح برای ۱۵۰ نفر اشتغالزایی می کند افزود: تاکنون ۲۰ میلیارد ریال برای اخذ مجوز و مدارک لازم، ایجاد زیرساخت های آب و برق و تهیه نقشه ها و سایر اقدامات صرف شده است.
وی بیان کرد: فاز اول این مجموعه تا سال آینده و فاز دوم آن تا دو سال دیگر تکمیل خواهد شد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *