پست وبلاگ

افزایش ورود گردشگران خارجی به ایران

به گزارش اکوتو ، مسعود سلطانی فر  در بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها افزود: ۹۰۰ پروژه ای که توسط بخش خصوصی در گردشگری کشور در حال اجرا می باشد حدود ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
معاون رییس جمهوری اضافه کرد: در سند چشم انداز ۲۰ ساله که از سال ۱۳۸۴ شروع شده است پیش بینی شده تا در سال ۱۴۰۴ به ۳۰ میلیارد دلار در بخش گردشگری درآمد دست پیدا کنیم اما با وجود گذشت ۱۰ سال و به رغم رشد چشمگیر این صنعت در ایران هنوز ۵۰ درصد از اهداف چشم انداز عقب هستیم.
وی ادامه داد: برای اینکه در ۱۰ سال آینده بتوانیم به نرخ ۲۰ میلیون گردشگر خارجی دست پیدا کنیم باید تمهیداتی بیندیشیم تا رشد ۱۲ درصد سالیانه فعلی را با همین میزان شتاب به پیش ببریم.
وی در پایان یادآور شد: در حالی که سال گذشته نرخ افزایش ورود گردشگر خارجی به طور میانگین در دنیا ۴٫۶ درصد و در آسیا پنج درصد بوده است، در ایران توانسته ایم با آمار چشمگیر ۱۲ درصد یعنی سه برابر رشد جهانی چشم ها را به خود خیره کنیم.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *