پست وبلاگ

۳۰ هزار فعال صنایع دستی در انتظار بیمه

فریدون میرزالو روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار صنایع دستی ایرنا اظهار کرد: یک طرح ۱۵ ماده ای اولیه مبنی بر حمایت از استادکاران صنایع دستی، به مجلس شورای اسلامی ارائه شده است و درحال حاضر در کمیسیون فرهنگی در حال پیگیری است.
وی تصریح کرد که این طرح پیشنهاد یکی از نمایندگان مجلس بوده است و پس از بررسی در کمیسیون های مختلف مربوطه، به تاییدات اولیه با حداکثر آراء رسیده است.
میرزالو ضمن نادر دانستن وجود قانون و مصوبه مجلس درحوزه صنایع دستی عنوان کرد: در حوزه صنایع دستی یا قانونی در مجلس وجود ندارد یا بسیار نادر است. این طرح در ۱۵ ماده شکل گرفته است.
مدیرکل حمایت از تولید صنایع دستی کشور درباره محتوای این طرح تبیین کرد:طرح حاضر برای کمک به توسعه بخش های قابلیت دار یا حمایت از اساتید و کمک به فروش از طریق بازارهای ثابت برنامه ریزی شده است که براساس آن شهرداری ها مکلف می شوند که بازار عرضه و فروش دائمی برای صنایع دستی برپا کنند. یا بیمه استادان و فعالان این عرصه که قبلا از طریق معرفی ادارات استانی به فنی حرفه ای برای بیمه تامین اجتماعی تشکیل پرونده می دادند را مجددا احیاء کنند.
وی اضافه کرد: پیشنهاد دادیم طرح مستمری هنرمندان از کارافتاده نیز که هم اکنون مرتبط با وزارت ارشاد است، در بودجه سنواتی دیده شود.
در زمان حاضر حدود یک میلیون هنرمند در رشته های مختلف صنایع دستی فعالیت می کنند که نام حدود ۳۵۰ هزار نفر آنان در سامانه صنایع دستی ثبت شده است.
اکنون هنرمندان صنایع دستی در ۳۷۰ رشته مشتمل بر ۱۵ گروه فعال هستند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *