پست وبلاگ

سه مقصدجذاب گردشگری در آسیا در سال۲۰۱۵

شمار گردشگران «بانکوک» پایتخت تایلند در سال گذشته میلادی با هشت درصد رشد نسبت به سال ۲۰۱۴، به ۱۸٫۲۴ میلیون نفر رسید که در مجموع بیش از ۱۲٫۴ میلیارد دلار در این شهر خرج کرده اند.
به دنبال بانکوک، شهرهای سنگاپور و کوالالامپور به ترتیب با ۱۱٫۸۸ و ۱۱٫۱۲میلیون گردشگر در رده های بعدی قرار گرفتند که البته گردشگران در سنگاپور بیشتر از بانکوک و بیش از ۱۴٫۷ میلیارد دلار هزینه کرده اند.
شهرهای سئول، هنگ کنگ، توکیو، تایپه، شانگهای، بمبئی و اوزاکا نیز در بین ۱۰ شهر برتر از نظر گردشگری در منطقه آسیا و اقیانوسیه قرار دارند.
بیشترین میزان پولی که گردشگران در شهرهای منطقه آسیا و اقیانوسیه در سال گذشته میلادی هزینه کرده اند مربوط به سئول پایتخت کره جنوبی است و ۱۰٫۳۵ میلیون گردشگر خارجی در این شهر بیش از ۱۵٫۲ میلیارد دلار خرج کرده اند.
تعداد گردشگران بین المللی در آسیا نیز در بین سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ بیش از ۱۰ درصد رشد داشته است.
لندن با جذب ۱۸٫۸۲ میلیون گردشگر در سال ۲۰۱۵ در صدر شهرهای جهان از نظر جذب گردشگر قرار دارد و شهرهای بانکوک با ۱۸٫۲۴، پاریس با ۱۶٫۰۶، دوبی با ۱۴٫۲۶، استانبول با ۱۲٫۵۶، نیویورک با ۱۲٫۲۷ و سنگاپور با ۱۱٫۸۸ میلیون گردشگر در رده های بعدی هستند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

1 دیدگاه در “سه مقصدجذاب گردشگری در آسیا در سال۲۰۱۵

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *