پست وبلاگ

۲ بازیکن جدید تراکتور در چه پست هایی خواهد بود؟/آیا طهماسبی یکی از سهمیه های تراکتور را می سوزاند

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ پنجره نقل و انتقالات نیم فصل لیگ برتر ایران در فصل ۹۴-۹۵ تا ۳ روز دیگر به طور کامل بسته خواهد شد و تیم های لیگ برتری سخت در تلاش برای جذب بازیکنان مورد نیاز خود می باشند. نقل و انتقالات زمستانی امسال از تاریخ ۲ دی شروع و تا ۲۹ دی ماه ادامه خواهد داشت.

یکی از تیم هایی که انتظار می رفت جابه جایی های زیادی در نیم فصل داشته باشد تیم تراکتورسازی بود. تیمی که علارغم انتظارات نتوانست رده ای بهتر از هفتمی را در پایان هفته هفدهم کسب کرده و در جام حذفی نیز از گردونه مسابقات خارج شد تا امید هواداران پرشور دیار آذربایجان تنها به لیگ برتر دوخته شود.

پس از تغییراتی که در نیمکت این تیم اتفاق افتاد و امیر قلعه نویی جانشین تونی اولویرای پرتغالی شد، پیش بینی جابه جایی های گسترده در این تیم می شد. تراکتور در اولین نقل و انتقالات موفق به جذب ۳ بازیکن جدید شد و به نظر می رسید این بازیکنان نفرات مناسبی برای پوشش نقاط ضعف نیم فصل اول باشند.

مهدی کیانی

مهدی کیانی، کاپیتان محبوب و با سابقه تراکتور به تیم سابق خود بازگشت تا مشکلات عدم وجود رهبری مناسب در میانه میدان و کاپیتانی ثابت و فیکس را ترمیم کند. پست هافبک دفاعی پس از خروج این بازیکن همواره دچار تزلزل بود و دچار تغییرات زیادی در طول فصل شد. با وجود کیانی در میانه میدان، دیگر خیال هواداران و قلعه نویی از بابت بازی سازی و توپ گیری میانه میدان باید راحت باشد.

ایوب کلانتری

دیگر خرید تراکتور در پست پلی میکر یا همان پشت مهاجم بود که علارغم وجود بازیکنان خوب در این پست ایوب کلانتری جذب شد. بازیکنی که در تفکرات کمالوند جایگاهی نداشت ولی در بازی های بعدی برای تراکتورسازی به عنوان نفر ثابت بازی کرد. البته با توجه به سابقه قلعه نویی در جذب نفرات همسو با تاکنیک تیمش، به نظر می رسد در بازی های آینده شاهد درخشش این ازیکن خواهیم بود.

فرزاد حاتمی

خرید سوم تراکتوری ها جذب مهاجم همیشگی و محبوب قلعه نویی بود. فرزاد حاتمی مهاجمی که سابقه بازی در تبریز و تیم تراکتور را داشت جذب تیم شد تا مشکلات نبود یک مهاجم سرزن را در خط حمله این تیم حل کند.

مهدی شریفی

شاید از لحاظ اسمی بهترین دشت تراکتوری ها در نیم فصل، خرید شریفی به عنوان بازیکن سرباز بود. بازیکن جوان و آینده داری که برای تکمیل پازل هجومی سرمربی سرخ ها به این تیم اضافه شد تا در نقش هافبک هجومی به کار گیرد. البته شریفی به خاطر پوشیدن پیراهن تیم محبوب تبریزی، حاشیه های زیادی را متوجه تراکتور کرد که هواداران امیدوارند این سختی و مشقت مدیران برای جذب این بازیکن با بازی های خوب و درخشش وی همراه شود.

پست مهاجم نوک

پس از جذب این چهار بازیکن، تراکتوری ها ۲ جای خالی دیگر برای جذب بازیکنان مورد نیازشان در اختیار دارند که به دلیل جدایی حمزه یونس و مهرداد بایرامی به عنوان مهاجمان نوک این تیم و جذب تنها یک بازیکن در این پست، انتظار می رود که یکی از بازیکنان جذب شده در ۳ روز پایانی نقل و انتقالات به احتمال فراوان در این پست صورت گیرد. البته گمانه زنی هایی نسبت به حضور نانگ از تیم نفت تهران یا یک مهاجم سوئدی به گوش می رسد که تا الان خبر قطعی در این مورد منتشر نشده است.

پست دفاع وسط

پس از تقویت خط حمله سرخ ها، پست بعدی دفاع خواهد بود. پس از جدایی میرهانی هاشمی به عنوان یکی از بازیکنان جایگزین مربی برای خط دفاع وسط، هنوز این تیم نفر جدیدی جذب نکرده تا در این پست نگرانی هایی ایجاد شود. البته این تیم با اختیار داشتن خلیل زاده، شفیعی و کاردوسو یکی از مطمئن ترین خط دفاع را در بین تیم های ایرانی داراست ولی با توجه به حضور تراکتور در لیگ برتر و جام باشگاه های آسیا و مصدومیت های پی در پی که گریبان گیر بازیکنان این تیم می شود، جذب یک بازیکن در این پست ضروری به نظر می رسد.

پست دفاع چپ

پست بعدی دفاع چپ می باشد. البته این تیم با حضور بازیکن جوان و بومی مثل سعید آقایی نباید نگرانی در این زمینه داشته باشد ولی به دلیل احتمال محرومیت و یا مصدومیت این بازیکن، باشگاه باید به فکر یک بازیکن خوب در این پست باشد.

پست دروازه بان

دیگر پست موردنیاز تراکتوری ها پست دروازه بان می باشد. هر چند این تیم با اختیار داشتن اخباری و طهماسبی یکی از تیم های پرقدرت در این زمینه می باشد ولی در روز های اخیر با مطرح شدن جدایی طهماسبی از تیم تراکتور و پیوستن به یکی از تیم های پرسپولیس و فولاد خوزستان، نیاز این تیم را به داشتن یک دروازه بان دوم مطمئن ضروری می سازد. در صورتی که طهماسبی علاقه مند به ماندگاری در تیم تراکتور باشد، یکی از پست های مورد نیاز برای جذب بازیکن حذف شده و مدیران باشگاه با تمرکز بیشتری در پست های دیگر به فکر بازیکن خواهند بود.

از بین این ۴ پست تراکتوری ها مجاز به جذب بازیکن در ۲ پست خواهند بود و این احتمال وجود دارد که قلعه نویی برای تقویت پست های دیگر از بازیکنان در خارج از پست خود استفاده کرده و یا به استفاده کردن از بازیکنان امید و بومی این تیم مجاب شود.

درباره ی محمد رحمانی

مقالات مرتبط

1 دیدگاه در “۲ بازیکن جدید تراکتور در چه پست هایی خواهد بود؟/آیا طهماسبی یکی از سهمیه های تراکتور را می سوزاند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *