پست وبلاگ

۱۰۰ هزار ایرانی وام ۲۵ میلیونی خودرو می‌گیرند

اواخرمهرماه رئیس کل بانک مرکزی خبر از ارائه وام ۲۵ میلیون تومانی خرید خودرو در قالب بسته سیاست‌های تسریع دولت در رونق اقتصادی داده بود.

براساس این تصمیم، قرار شد متقاضیان وام خرید خودرو معادل حداکثر ۸۰ درصد ارزش خودرو تا سقف ۲۵ میلیون تومان را طی ۷ ساله و با نرخ ۱۶ درصدی از طریق نمایندگی‌های مجاز دریافت کنند و اسناد این تسهیلات از طریق خودروسازان با همان مکانیزم تولید در اختیار آنها قرار گیرد.

آنطور که مسئولین اعلام کرده بودند، پرداخت این وام از نیمه آبان ماه آغاز خواهد شد، ولی ظاهراً هنوز آیین نامه اجرایی این وام در دولت نهایی نشده و خودروسازان و بانک‌ها در جریان جزئیات شیوه نامه پرداخت این تسهیلات نیستند.

پیشتر برخی منابع اعلام کرده‌ بودند، ۲۵ نوع خودرو سواری و ۱۹ نوع وانت در فهرست وزارت صنعت، معدن و تجارت برای این وام قرار گرفته است. همچنین شنیده شده دولت پرداخت وام خودرو به عموم مردم را منتفی کرده و تصمیم گرفته در گام اول این تسهیلات را تنها به خروج خودروهای فرسوده و خرید خودروهای عمومی اختصاص دهد.

در این بین، شرکت‌های خودروساز اعلام می‌کنند، تصمیم نهایی در این مورد اتخاذ نشده و مشخص نیست این وام در قالب چه بسته‌ای دراختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

برخی مسئولان شرکت‌های خودروسازی هم خبر دادند، براساس آخرین رایزنی‌ها با بانک مرکزی قرار شده فقط ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو در این طرح بفروش برسد و سهمیه جداگانه‌ای هم برای شرکت‌های خودروساز تعیین نشده است.

به گفته آنها، در این طرح فروش خودرو، بانک مرکزی فقط ۴ سال خرید دین را انجام می دهد و این خودروساز است که باید ۳ سال بعدی را به گردن بگیرد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *