پست وبلاگ

۱۹مرکز اقامتی در صومعه سرا آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است

علیرضا مهرگان در گفتگو با مهر با بیان اینکه شهرستان صومعه سرا از جاذبه های گردشگری و طبیعی بکری برخوردار است، اظهار کرد: خوشبختانه نوروز سال ۹۴ با برنامه ریزی مناسب و ارائه خدمات خوب شاهد حضور چشمگیر مسافران در شهرستان بودیم.

وی با اشاره به حضور بیش از ۷۰ هزار مسافر در نوروز ۹۴ در شهرستان صومعه سرا، خاطرنشان کرد: هفت هزار و ۵۸۶ نفر از این مسافران در قالب یک هزار و ۹۲۲ خانوار در ۱۷۲ اقامتگاه تدارک دیده شده شهرستان اقامت داشتند.

به گفته این مسئول نوروز ۹۴ حاشیه تالاب در حوزه صومعه سرا و منطقه گردشگری مناره بازار از مناطق پر بازدید بوده است.

رئیس میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری صومعه سرا تعداد رستوارن و هتل و مراکز اقامتی این شهرستان را ۱۹ فقره دانست و گفت: تمامی مراکز اقامتی و رستوران های شهرستان صومعه سرا آمادگی کامل برای پذیرایی از مسافران نوروزی را دارند.

وی افزود: طبق روال سال های گذشته امسال نیز با همکاری شهرداری صومعه سرا نمایشگاهی از صنایع دستی، اطلاعات مربوط به جاذبه های گردشگری و سوغات شهرستان برپا می شود.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری صومعه سرا خاطرنشان کرد: این نمایشگاه در ورودی شهر صومعه سرا برپا خواهد شد.

وی گفت: در این نمایشگاه غرفه هایی از صنایع دستی شهرستان اعم از چرم دوزی، بافت های سنتی، پولک دوزی، سوغات محلی و سفال و… برپا می شود.

مهرگان با بیان اینکه هنر و صنایع دستی هر منطقه نشانگر فرهنگ و آداب رسوم آن منطقه است، یادآورشد: شهرستان صومعه سرا دارای ۳۰۰ هنرمند صنایع دستی بوده که از این تعداد ۱۵۰ نفر تحت پوشش بیمه هستند.

وی ادامه داد: همانند نوروز ۹۴ در ایام نوروز امسال نیز تمامی گردشگرانی که از مناطق گردشگری و آثار باستانی شهرستان صومعه سرا بازدید می کنند تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.

شهرستان صومعه سرا با حدود صد و ۵۰ هزار نفر جمعیت در غرب مرکز استان قرار گرفته و دارای دو بخش تولمات و گوراب زرمیخ و شهر صومعه سرا بوده که شغل اصلی مردمان آن کشاورزی و عمده محصولات این شهرستان برنج، چای، نیشکر، کرم ابریشم و چوب صنوبر است.

صومعه سرا هم دارای جاذبه های گردشگری طبیعی همچون منطقه زیبای تنیان و تالاب بوده و هم از جاذبه های گردشگری تاریخی همچون حمام کسما، مناره بازار، شهر تاریخی هفت دغنان و اماکن مذهبی برخوردار است که هرساله شاهد حضور گسترده گردشگران و مسافران در ایام تعطیل نوروز و تابستان است.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *