پست وبلاگ

۱۹مرکز اقامتی در صومعه سرا آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است

۱۹مرکز اقامتی در صومعه سرا آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است

علیرضا مهرگان در گفتگو با مهر با بیان اینکه شهرستان صومعه سرا از جاذبه های گردشگری و طبیعی بکری برخوردار است، اظهار کرد: خوشبختانه نوروز سال ۹۴ با برنامه ریزی مناسب و ارائه خدمات خوب شاهد حضور چشمگیر مسافران در شهرستان بودیم.

وی با اشاره به حضور بیش از ۷۰ هزار مسافر در نوروز ۹۴ در شهرستان صومعه سرا، خاطرنشان کرد: هفت هزار و ۵۸۶ نفر از این مسافران در قالب یک هزار و ۹۲۲ خانوار در ۱۷۲ اقامتگاه تدارک دیده شده شهرستان اقامت داشتند.

به گفته این مسئول نوروز ۹۴ حاشیه تالاب در حوزه صومعه سرا و منطقه گردشگری مناره بازار از مناطق پر بازدید بوده است.

رئیس میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری صومعه سرا تعداد رستوارن و هتل و مراکز اقامتی این شهرستان را ۱۹ فقره دانست و گفت: تمامی مراکز اقامتی و رستوران های شهرستان صومعه سرا آمادگی کامل برای پذیرایی از مسافران نوروزی را دارند.

وی افزود: طبق روال سال های گذشته امسال نیز با همکاری شهرداری صومعه سرا نمایشگاهی از صنایع دستی، اطلاعات مربوط به جاذبه های گردشگری و سوغات شهرستان برپا می شود.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری صومعه سرا خاطرنشان کرد: این نمایشگاه در ورودی شهر صومعه سرا برپا خواهد شد.

وی گفت: در این نمایشگاه غرفه هایی از صنایع دستی شهرستان اعم از چرم دوزی، بافت های سنتی، پولک دوزی، سوغات محلی و سفال و… برپا می شود.

مهرگان با بیان اینکه هنر و صنایع دستی هر منطقه نشانگر فرهنگ و آداب رسوم آن منطقه است، یادآورشد: شهرستان صومعه سرا دارای ۳۰۰ هنرمند صنایع دستی بوده که از این تعداد ۱۵۰ نفر تحت پوشش بیمه هستند.

وی ادامه داد: همانند نوروز ۹۴ در ایام نوروز امسال نیز تمامی گردشگرانی که از مناطق گردشگری و آثار باستانی شهرستان صومعه سرا بازدید می کنند تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.

شهرستان صومعه سرا با حدود صد و ۵۰ هزار نفر جمعیت در غرب مرکز استان قرار گرفته و دارای دو بخش تولمات و گوراب زرمیخ و شهر صومعه سرا بوده که شغل اصلی مردمان آن کشاورزی و عمده محصولات این شهرستان برنج، چای، نیشکر، کرم ابریشم و چوب صنوبر است.

صومعه سرا هم دارای جاذبه های گردشگری طبیعی همچون منطقه زیبای تنیان و تالاب بوده و هم از جاذبه های گردشگری تاریخی همچون حمام کسما، مناره بازار، شهر تاریخی هفت دغنان و اماکن مذهبی برخوردار است که هرساله شاهد حضور گسترده گردشگران و مسافران در ایام تعطیل نوروز و تابستان است.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *