پست وبلاگ

ترافیک ۱۸۰ کیلومتری در تهران

به گزارش اکوتو ، همایون فتاحی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امسال، چهارم مهر در ساعت اوج ترافیک که ۸ صبح است ۱۸۰ کیلومتر ترافیک در شهر ایجاد شد.

وی افزود: با توجه به اینکه مهرماه سال گذشته نیز ۱۸۰ کیلومتر ترافیک ایجاد شده بود به نظر می‌رسد یک نشانه مثبت است زیرا امسال ۴۰۰ هزار خودرو اضافه شده اما طول ترافیک مانند سال گذشته است.

رئیس مرکز کنترل ترافیک شهرداری تهران تصریح کرد: البته باید ترافیک چند روز آینده را نیز چک کرد اما به نظر می‌رسد که سفرهای شهری در حال ثابت شدن است و مردم در حال استفاده از سیستم‌های جایگزین یعنی حمل و نقل عمومی هستند که در این بین استفاده از مترو بسیار تاثیرگذار است.

فتاحی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه کدامیک از بزرگراه‌های  شهر ترافیک بیشتری داشت گفت: همه بزرگراه‌ها شاهد ترافیک بودیم اما در مسیرهای منتهی به مرکز شهر و بزرگراه‌های غرب به شرق ترافیک بیشتر بود. از آزادراه تهران – کرج و محدوده اتوبان شهید باکری اولین ترافیک‌ آغاز شد و بعد از آن در اتوبان شهید همت، آبشناسان، زین‌الدین و نواب ترافیک‌های صبحگاهی ظهور کرد.

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه نخستین تصادف شهری در کدام نقطه اتفاق افتاد گفت: ساعت ۶:۲۵ صبح نخستین تصادف در بزرگراه امام  علی(ع) ایجاد شد که خوشبختانه فوتی یا مصدوم نداشت. تا ساعت ۸ صبح نیز تصادف منجر به فوت و جرح شاهد نبودیم.

رئیس مرکز کنترل ترافیک شهرداری تهران افزود: ترافیک عصر نیز از ساعت ۱۷ آغاز می‌شود اما به دلیل اینکه بازه زمانی گسترده و حدود ۴ الی ۵ ساعت دارد به چشم نمی‌آید در حالی که طول آن به ۲۴۰ کیلومتر نیز می‌رسد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *