پست وبلاگ

سیل در ۱۵۲ شهر و روستای کشور

به گزارش اکوتو ، ناصر چرخساز ــ رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اعلام گزارش سیل و آب‌گرفتگی از تاریخ ۲۴ فروردین تا ۲۷ فروردین ماه ساعت ۲۱، اظهار داشت: امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر در استان‌های متأثر از سیل و آب‌گرفتگی به ۷ هزار و ۹۰۰ تن از هموطنان امدادرسانی کردند.

وی با بیان اینکه به‌دنبال بارش‌های ۳ روز گذشته، امدادگران خدمات لازم را به ۷ هزار و ۹۰۰ تن از متأثران از سیل و آب‌گرفتگی در ۱۴ استان کشور ارائه کردند، اضافه کرد: استان‌های لرستان، ایلام، کرمانشاه، فارس، خوزستان، چهارمحال، همدان، اصفهان، خراسان شمالی و رضوی، کردستان، البرز، یزد و آذربایجان شرقی طی بارش‌های اخیر متأثر از سیل و آب‌گرفتگی بودند.

چرخساز همچنین گفت: امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر در استان‌های متأثر از سیل و آب‌گرفتگی به سه هزار و ۳۲۳ تن از هموطنان خدمات اسکان اضطراری با برپایی ۷۰۰ دستگاه چادر امدادی ارائه کردند و آب از ۳۴۶ واحد مسکونی تخلیه شد، همچنین در ۱۵۲ شهر، روستا و مناطق عشایرنشین نیز از سوی امدادگران هلال احمر امدادرسانی شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به نجات و انتقال به مناطق امن ۱۷ نفر اشاره کرد و یادآور شد: ۵ تن از این افراد طی ۳ سورتی پرواز نجات داده و به مناطق امن منتقل شدند؛ به‌علاوه ۶ تن از آسیب‌دیدگان نیز به مراکز درمانی منتقل که از این تعداد ۳ نفر به‌وسیله بالگرد طی ۶ سورتی پرواز، انتقال داده شدند.

به گزارش هلال احمر، چرخساز اظهار داشت: ۴۰۰ کیلوگرم اقلام امدادی طی ۴ سورتی پرواز به شوشتر منتقل و میان متأثران از سیل و آب‌گرفتگی توزیع شد.

به‌گفته رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، امدادرسانی در استان‌های  خوزستان، لرستان، ایلام و فارس همچنان ادامه دارد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *