پست وبلاگ

۱۵ درصد بزرگسالان در ایران وام مسکن دارند

بانک جهانی در گزارشی به بررسی میزان دریافت وام مسکن در ۱۴۶ کشور از جمله ایران پرداخته است.براساس برآوردهای این نهاد بین المللی ۱۵٫۱ درصد بزرگسالان در ایران وام مسکن دارند و به عبارتی برای خانه دار شدن اقدام به دریافت وام کرده اند.

بر این اساس نسبت افراد بزرگسال در ایران که وام مسکن دریافت کرده اند تنها از ۲۷ کشور جهان کمتر است و ایران از این نظر در رتبه ۲۸ قرار گرفته است.کشورهای توسعه یافته عمدتا ارقام بالاتری را نسبت به سایر کشورها به خود اختصاص داده اند. بالاترین رقم دریافت وام مسکن مربوط به کشور اروپایی سوئد است به طوری که ۵۳٫۵ درصد بزرگسالان این کشور برای خرید خانه وام دریافت کرده اند.

پس از این کشور، دانمارک با نسبت ۴۷٫۲ درصدی در رتبه دوم و هلند با ۴۰٫۱ درصد در رتبه سوم از این نظر قرار گرفته اند.برخی کشورهای دیگر که در رده بندی جهانی بالاتر از ایران قرار گرفته اند عبارتند از: لوکزامبورگ با ۳۴٫۱ درصد، ایرلند با ۳۲٫۴ درصد، امارات با ۱۷٫۹ درصد، قطر با ۱۸٫۵ درصد، ایتالیا با ۳۱٫۶ درصد، فرانسه با ۲۶٫۷ درصد، انگلیس با ۳۱ درصد و آمریکا با ۳۱٫۲ درصد.

از جمله کشورهایی که افراد کمتری در آن ها نسبت به ایران برای خرید خانه وام دریافت کرده اند می توان به تاجیکستان با ۰٫۴ درصد، ترکیه با ۱٫۴ درصد، روسیه با ۱٫۴ درصد، عربستان با ۱۲٫۳ درصد، مالی با ۰٫۶ درصد، عمان با ۱۴٫۵ درصد، هند با ۲٫۳ درصد، چین با ۵ درصد، بحرین با ۴ درصد و افغانستان با ۸٫۲ درصد اشاره کرد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *