پست وبلاگ

قیمت طلا به ۱۲۱۱ دلار و ۲۰ سنت رسید

به گزارش اکوتو ، در حالی که ارزش سهام های آسیایی و ارزش دلار آمریکا شاهد کاهش بوده، قیمت طلا امروز یک درصد افزایش داشت و با پاره کردن نوار کاهش ۳ روزه مجددا به بالای ۱۲۰۰ دلار رسید.
قیمت طلا هفته گذشته پس از افت شاخص ها در بازارهای بورس و افزایش تقاضا برای سرمایه گذاری در بازار فلز زرد به بالاترین رقم در یک سال گذشته رسید، اما با ترمیم شاخص های بورس، بعدا اندکی از این افزایش قیمت ها را از دست داد.
با توجه به اینکه امروز شاخص ها در بازارهای بورس مجددا افت داشته، قیمت طلا شاهد رشد بوده است.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا ابتدا تا رقم ۱۲۱۲ دلار و ۲۰ سنت بالا رفت، اما بعدا اندکی تعدیل شد و با ۰٫۹ درصد رشد به ۱۲۱۱ دلار و ۲۰ سنت رسید. قیمت طلا در ۳ جلسه گذشته ۳٫۷ درصد کاهش یافته است.
الکس تورندیکه، تاجر گروه ام کی اس گفت، علاوه بر افت ارزش دلار، پیش خریدها و اظهارنظرهای محتاطانه مقامات فدرال رزرو درباره افزایش نرخ بهره در آینده نیز به بالا رفتن قیمت طلا کمک کرده است.
سرمایه گذاران در انتظار انتشار صورت مذکرات نشست روزهای ۲۶ و ۲۷ ژانویه فدرال رزرو در اواخر امروز هستند تا سرنخ های بیشتری از چشم انداز بانک مرکزی آمریکا درباره نرخ بهره به دست بیاورند.
این احتمال در روزهای اخیر قوت گرفته که فدرال رزرو ممکن است برای تحریک رشد اقتصادی به نرخ بهره منفی متوسل شود. جانت یلن، رئیس فدرال رزرو هفته گذشته گفته بود، نرخ بهره منفی گزینه ای است که از روی میز برداشته نخواهد شد.
روز سه شنبه، نیل کاشکاری، از مقامات فدرال رزرو گفت که وی افزایش تدریجی نرخ بهره را پیش بینی می کند. پاتریک هارکر، رئیس فدرال رزرو شعبه فیلادلفیا هم گفت، بانک مرکزی آمریکا ممکن است قبل از افزایش مجدد نرخ بهره، منتظر دریافت شواهد بیشتری مبنی بر افزایش نرخ تورم بماند.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *