پست وبلاگ

تورم بهمن ۱۱.۸ درصد شد

به گزارش اکوتو ، مرکز آمار ایران میانگین نرخ تورم در مناطق شهری را در بهمن ماه امسال ۱۱٫۸ درصد اعلام کرد که نسبت به دی ماه گذشته ۰٫۴ درصد کاهش دارد.

همچنین در گزارش مرکز آمار تورم نقطه به نقطه در این دوره با ۰٫۶ درصد کاهش برابر با ۸٫۹ درصد اعلام شد.

براساس این گزارش،‌ شاخص گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات، در این ماه به رقم۲۵۸٫۸ رسید که نسبت به ماه قبل ۰٫۶درصد کاهش یافت و شاخص گروه اصلی خوراکی ها در ماه مورد بررسی به عدد ۲۵۶٫۹ رسید که نسبت به ماه قبل ۰٫۷ درصد افت نشان می دهد.

شاخص گروه اصلی خوراکی ها در بهمن ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل ۷٫۷درصد افزایش دارد و نرخ تورم ۱۲ ماهه این گروه ۱۰٫۱ درصد ثبت شد.

شاخص گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات دربهمن ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل۷٫۶ درصد افزایش داشت و درصد تغییرات این گروه در ۱۲ ماه منتهی به بهمن ماه ۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۹٫۹ درصد است که نسبت به دیماه ۱۰٫۱ درصد کاهش داشته است.

شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات در بهمن ماه ۹۴ به رقم ۲۰۹٫۹ رسید که نسبت به ماه قبل ۰٫۳ درصد کاهش داشت. میزان افزایش شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات نسبت به ماه مشابه سال قبل۹٫۵ درصد بود و نرخ تورم ۱۲ ماهه منتهی به بهمن ماه ۹۴، نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۱۲٫۶ درصد است که نسبت به تورم ۱۲ ماهه منتهی به دی ماه ۹۴ به میزان ۱۳٫۲ کاهش یافته است.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *