پست وبلاگ

طرح «۱۰۰ هتل ــ ۱۰۰ کسب‌و‌کار» چیست؟

غلام‌حیدر ابراهیم‌بای‌سلامی با یادآوری اسناد بالادستی ناظر بر توسعه صنعت گردشگری در کشور، گفت: بر حسب مطالعات برنامه ملی توسعه گردشگری که در سال ۱۳۸۲ انجام شد، نیاز ایران به ۵۶۲ هتل برآورد شده است. در برنامه‌های چهارم توسعه رشد میزان تخت‌ها ۳۳ درصد بوده که در برنامه پنجم میزان آن به ۲ درصد کاهش یافته است.

دبیر همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری با رویکرد اقتصاد مقاومتی، با بیان این مطلب که بر حسب بند ۵۰ سیاست‌های کلی برنامه ششم هدف این است که ایرانگردان خارجی به ۵ برابر وضعیت کنونی افزایش یابند، گفت: در این صورت، کشور حداقل به ۴۰۰ هتل ۴ و ۵ ستاره نیاز دارد. برخی از شرکت‌های خارجی هم اعلام کردند در صورتی که توسعه گردشگران ایران برحسب سیاست‌های کلی اعلام شده، انجام شود، ایران به بیش از ۷۷۰ هتل چهار و پنج ستاره نیازمند خواهد بود.

به گزارش هگتا ــ وی هم‌اکنون ۱۲۴ هتل شامل ۴۷ هتل ۵ستاره و ۷۷ هتل چهارستاره در حال ساخت است، بر حسب مطالعات شرکت امکو (۱۳۹۳)، ایران در سال ۱۴۰۴ به ۴۸۴ هزار تخت نیاز دارد. در صورتی که متوسط هر هتل ۱۰۰ اتاق در نظر گرفته‌ شود، کشور به ساخت چهار هزار و ۸۰۰ هتل در انواع مختلف و حدود ۴۸۰ هتل چهار و پنج ستاره به‌منظور اقامت گردشگران و مسافران احتیاج خواهد داشت.

ابراهیم‌بای‌سلامی با بیان این مطلب که طرح «صد هتل ــ صد کسب‌و‌کار» یک راهبرد برای توسعه صنعت گردشگری ایران است، تصریح کرد: کارکردهای اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی گردشگری موجب شده‌ است که دولت‌ها توجه ویژه‌ای در سیاستگذاری و برنامه‌ریزی به این صنعت داشته باشند. درآمدزایی، اشتغال آفرینی، فقرزدایی، عدالت گستری، حفظ محیط زیست و پایداری برای منابع مادی و معنوی جوامع از کارکردهای اصلی صنعت گردشگری است.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *