پست وبلاگ

۱۰ توصیه مهم برای برگشت از سفرهای نوروزی

۱۰ توصیه مهم برای برگشت از سفرهای نوروزی

با توجه به حجم بالای سفرهای مربوط به تعطیلات آخر نوروز و به منظور جلوگیری از بروز هرگونه مشکلی برای بازگشت مسافران و هموطنان، روابط‌عمومی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر طی اطلاعیه‌ای، توصیه‌های ذیل را برای بازگشت مسافران اعلام کرد:

– به هموطنان توصیه می شود برنامه بازگشت خود را مدیریت کرده  و به ساعات پایانی تعطیلات موکول نکنند و از هم اکنون نسبت به بازگشت از سفر برنامه‌ریزی کنند.

– به آن دسته از هموطنانی که به‌دلیل مشغله کاری و اداری روز دوشنبه، ۱۴/۱/۹۶ را باید در محل کار خود حاضر باشند توصیه می‌شود از هم اکنون آغاز به بازگشت کرده و مراجعت خود را به بعدازظهر روز یکشنبه موکول نکنند.

– مسافران و گردشگران ضمن حفظ آرامش خود در ترافیک‌های طولانی نهایت همکاری را با پلیس راهور ناجا و ماموران راهداری به‌عمل آورند و از توقف های غیر ضروری در حاشیه جاده‌ها، اطراف رودخانه‌ها و سایر نقاط که موجب ازدحام تردد می شود خودداری کنند.

– با توجه به اینکه احتمال دارد مسافران در ترافیک‌های طولانی مدت طی مسیر کنند؛ لذا قبل از ورود به جاده نسبت به کنترل میزان بنزین خودرو و سایر معاینات فنی اقدام نمایند تا در طول جاده‌ها با مشکل اتمام سوخت خودرو و یا نقص فنی مواجه نشوند.

– نظر به بارش برف در برخی محورهای مواصلاتی، قبل از حرکت نسبت به کنترل وسایل ایمنی نظیر زنجیر چرخ، سیستم گرمایشی و غیره در اتومبیل خود اقدام لازم را انجام دهید.

– حتما اطلاعات لازم درباره وضعیت راه ها را از طریق سامانه ۱۴۱ و وضعیت آب و هوا را از طریق سامانه ۱۳۴ بررسی و با اطلاع کامل قبل از مراجعت حرکت کنید.

– به کلیه دستگاه های عضو ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر توصیه می شود ضمن استمرار خدمت‌رسانی بهینه به مسافران در ساعات پایانی تعطیلات نوروزی همانند روزهای پیشین با گشاده رویی وظایف و تکالیف قانونی در برقراری نظم و هدایت مسافران امداد رسانی و روان سازی ترافیک و تردد مردم اقدام کنند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *