پست وبلاگ

قیمت طلا ۱.۶ درصد کاهش یافت

بالا رفتن احتمال افزایش نرخ بهره در آمریکا در ماه آینده میلادی موجب شد تا قیمت طلا روز جمعه برای سومین جلسه متوالی کاهش یابد و بزرگترین کاهش هفتگی را در طی حدود ۲ ماه اخیر تجربه کند.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا دیروز با ۰٫۲ درصد کاهش به ۱۲۵۲ دلار و یک سنت رسید. قیمت طلا در این هفته ۱٫۶ درصد کاهش داشت که سومین کاهش هفتگی متوالی به شمار می رود.
قیمت طلای آمریکا برای تحویل در ماه ژوئن نیز در پایان معاملات دیروز با یک دلار و ۹۰ سنت کاهش به ۱۲۵۲ دلار و ۹۰ سنت رسید.
ویلیام دادلی، رئیس فدرال رزرو شعبه نیویورک روز پنجشنبه گفت، احساسی قوی در بین سیاستگذاران بانک مرکزی وجود دارد مبنی بر اینکه بازارها احتمال انقباضی شدن سیاست پولی را دست کم گرفته اند.
این یک روز پس از آن اتفاق افتاد که انتشار صورت مذاکرات نشست آوریل فدرال رزرو آمریکا نشان داد که اکثر سیاستگذاران احساس می کنند افزایش نرخ بهره در ماه آینده می تواند اقدامی مناسب باشد. بعد از ارسال این سیگنال به بازار، قیمت طلا به پایین ترین رقم ۳ هفته اخیر یعنی ۱۲۴۴ دلار رسید.
فیلیپ استریبل، تحلیلگر بازار طلا گفت: «من فکر می کنم صورت مذاکرات نشست آخر فدرال رزرو اندکی احتمال افزایش نرخ بهره در ماه ژوئن را مشخص کرد.»
«من فکر می کنم فدرال رزرو اکنون به چالش کشیده شده و بازار مطمئن تر شده که به شرطی که آمارهای مثبت تداوم داشته باشد، این اتفاق رخ خواهد داد.»
طلا به شدت به نرخ بهره حساس است و افزایش نرخ موجب بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار فلز زرد می شود.
تقاضا برای طلا در آسیا این هفته به دلیل تقویت ارزش دلار و کاهش تقاضای فصلی در بازارهای مهم داد و ستد فلز زرد، شاهد افت بود.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *