پست وبلاگ

معرفی حرم چهارم اهل بیت (ع)

به گزار اکوتو ، محمد زند وکیلی عصر امروز در جلسه هیئت‌امنای امامزاده یحیی (ع) سمنان اظهار داشت: باید تدبیری اندیشیده شود تا امامزاده یحیی سمنان به‌عنوان برادر امام هشتم شیعیان و حرم چهارم اهل‌بیت (ع) در کشور معرفی شود.وی افزود: برای تسریع در این مهم باید موضوع تبدیل‌شدن امامزاده یحیی (ع) سمنان به حرم چهارم اهل‌بیت در کشور مردمی شده و به‌نوعی به خواست عمومی تبدیل شود.

استاندار سمنان اجرای برنامه‌های تبلیغی و ترویجی را برای تحقق این موضوع بسیار ضروری دانست و با اشاره به برنامه‌های قابل‌اجرا در این زمینه گفت: صداوسیما، رسانه‌های محلی و نیز مجموعه مدیریت شهری اعم از شورای اسلامی شهر و شهرداری سمنان وظیفه‌ای خطیر در این زمینه‌دارند.وکیلی بابیان اینکه طرح جامع ساماندهی اطراف امامزاده یحیی (ع) باید اجرایی شود خاطرنشان کرد: طرح توسعه امامزاده یحیی (ع) از اولویت‌های اصلی سمنان است.

وی با تأکید بر لزوم ایجاد نگاه توسعه‌ای در برنامه‌ریزی‌های شهری تصریح کرد: باید حداقل برای یک‌صد سال آینده این مکان مقدس برنامه‌ریزی شود.استاندار سمنان جامع‌نگری را عامل اصلی توسعه پایدار دانست و تصریح کرد: باید همه جوانب توسعه‌ای در موضوع ساماندهی امامزاده یحیی (ع) دیده شود و در این راستا معرفی مناسب طرح و توجیه اقتصادی ضروری است.

وکیلی خاطرنشان کرد:‌ برای توسعه پایدار ناگزیریم در بعضی مواقع از اولویت‌های کوتاه‌مدت صرف‌نظر نماییم تا زیرساخت‌های توسعه‌ای و بلندمدت را برای سمنان ایجاد کنیم.وی گفت: این موضوع در جذب سرمایه‌گذار و رونق شهر و ایجاد درآمد درازمدت برای شهر و شهرداری سمنان بسیار مؤثر خواهد بود.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *