پست وبلاگ

روز ملی دریای خزر در شهر فرح آباد ساری برگزار می شود

به گزارش اکوتو ، دبیر تخصصی جشنواره ملی طبیعت، هنر و زباله اظهار داشت: جشنواره طبیعت، هنر و زباله با همکاری سازمان محیط زیست، سمن‌های محیط زیست و منابع طبیعی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، هلال احمر, ۲۱ مرداد در فرح آباد ساری برگزار می‌شود.

چاوش عزیزی کوتنایی, هدف از برگزاری این جشنواره را جمع آوری زباله‌های سطح دریا و پاکسازی سطح ساحل دریا و طبیعت و خلق آثار هنری و محیط زیست عنوان کرد و افزود: برگزاری این جشنواره تنها برای دریا نیست بلکه طبیعت نیز در آن دیده می‌شود.

وی از برنامه‌های جانبی این جشنواره را برگزاری کارگاه‌های آموزشی محیط زیست، دریای خزر، میراث فرهنگی، گردشگر و محیط زیست، مصرف دخانیات و بیماری دیابت اعلام کرد.

عزیزی با بیان اینکه این جشنواره یک روزه است، گفت: در این جشنواره جشن بادبادک‌ها، اهدای جوایز به ۱۰ هنرمند مجسمه ساز با موضوع محیط زیست برگزار می‌شود.

وی از مسئولان اجرایی خواستار کمک و حمایت به جشنواره و ایجاد دبیرخانه دائمی شد تا هر ساله این جشنواره برگزار شود.

عزیزی، نماد اصلی جشنواره را به‌دلیل انقراض فک دریایی خزر بیان کرد و افزود: امیدواریم بتوانیم جشنواره بعدی را همزمان در بندر انزلی، نوشهر و بندر ترکمن سه استان گیلان، مازندران و گلستان برگزار کنیم.

وی، برآیند جشنواره را صلح و آشتی انسان با محیط زیست بیان کرد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *