پست وبلاگ

بازدید گردشگران نروژی از جاذبه‌های طبیعی خراسان جنوبی

به گزارش اکوتو ، محمد حسینی ظهر امروز در جلسه نشست بررسی زمینه‌های همکاری اقتصادی خراسان جنوبی و دولت پادشاهی نروژ اظهار داشت: خراسان جنوبی جزو شرقی ترین استان‌های کشور بوده و از نظر عرضی بزرگترین استان در ایران است.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی از توانمندی‌های زیادی برخوردار است، افزود: خراسان جنوبی به عنوان استانی پیشرو در بخش دانشگاه‌ها است که ۵۲ هزار دانشجو را در بخش‌های مختلف در دل خود جای داده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: از نظر فرهنگی شخصیت‌های جهانی و کشوری زیادی را خراسان جنوبی در عرصه‌های مختلف پرورش داده که یکی از آنها عبدالعلی بیرجندی منجم و ریاضی‌دان جهان و ایران است.

حسینی با بیان اینکه بیش از ۷۶۷ اثر خراسان جنوبی در فهرست آثار ملی ثبت شده است، افزود: در حال حاضر ۳ اثر خراسان جنوبی در حال ثبت است و این استان در زمینه تولیدات و محصولات کشاورزی با توجه به رویکردی که جهان غرب دارد، می‌تواند نقش اساسی ایفا کند.

وی با اشاره به محصول زرشک خراسان جنوبی اظهار داشت: زرشک، زعفران و عناب جزو محصولات استراتژیک استان بوده و با توجه به اینکه زعفران شناخته شده دنیا است و به طور خام در خراسان جنوبی تولید می‌شود در کشورهای اروپایی فرآوری و بسته بندی شده و به نام آن کشورها به فروش می‌رسد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی کلکسیونی از معادن فلزی و غیر فلزی است که بستر مناسبی برای سرمایه گذاری مشترک استان و سرمایه گذاران خارجی را مهیا می‌کند و با نگاه آسیای میانه، افغانستان امید است با وجود توانمندی‌های موجود در خراسان جنوبی تعامل‌ها بیشتر شود.

حسینی  افزود: با توجه به وجود جاذبه‌های طبیعی در خراسان جنوبی آمادگی داریم تا میزبان طبیعت گردانان کشور نروژ باشیم و آماده پذیرش مدیران بخش‌های مختلف کشور نروژ هستیم.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *