پست وبلاگ

آیا چهارمین وعده توزیع بنزین یورو ۴ در اهواز محقق می شود؟

به گزارش اکوتو ، هیئت وزیران در جلسه ۲۴ فروردین ۹۳ به پیشنهاد سازمان حفاظت محیط زیست و با استناد به اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی، دستگاههای اجرایی را ملزم به مقابله موثر با آلودگی هوا طی زمان‌بندی تعیین شده کرد.

طبق این برنامه وزارت نفت علاوه بر متوقف کردن “افزودن حلالهای صنعتی تولیدی واحدهای پتروشیمی تحت عنوان اکتان‌افزا و پتروبنزین” طبق یک برنامه زمان‌بندی شده سوخت یورو۴ در کلانشهرهای کشور توزیع کند.

بر اساس این برنامه باید بنزین با استاندارد یورو۴ و دیزل با گوگرد کمتر از ۴۰ قسمت در میلیون (۴۰ پی.پی.ام) در تبریز از ابتدای مردادماه ۹۳، در اصفهان و شیراز از ابتدای مهرماه ۹۳ و در اهواز و مشهد از ابتدای آذر ماه ۹۳، توزیع می‌شد. علی‌رغم وعده‌های مکرر مدیران شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران تاکنون توزیع بنزین یورو۴ در این کلانشهر محقق نشده است.

اسفندماه سال ۱۳۹۳ نیز دومین وعده‌ای بود که برای توزیع بنزین یورو۴ در این شهر اهواز و شیراز شد. بعد از آن سید ناصر سجادی؛ مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اعلام کرده بود تا پایان خردادماه این فرآورده نفتی در دو کلانشهر اهواز و شیراز توزیع می‌شود.

البته سجادی تأکید داشت که تأخیر در توزیع بنزین یورو۴ در خوزستان و شیراز تأخیر نداشته و از همان ابتدا وعده داده بودیم که تا پایان فصل بهار ۱۳۹۴ با راه‌اندازی طرح پالایشگاه آبادان، در این دو شهر بنزین یورو۴ توزیع شود.

با گذشت ۲۰ روز از آخرین تاریخ تعیین شده عباس کاظمی؛ مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی زمان دیگری را برای این موضوع اعلام کرد. به گفته وی “هم اکنون شش شهر تهران، اراک، کرج، اصفهان، مشهد و تبریز ( ۷۰ درصد) زیرپوشش بنزین یورو ۴ هستند و تلاش می شود از مهرماه امسال نیز اهواز به این مجموعه اضافه شود.”

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *